Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj24
Bieżący tydzieńBieżący tydzień295
Bieżący miesiącBieżący miesiąc497
Wszystkich wizytWszystkich wizyt451028

Nasza historia

Jaka była główna idea powstania Waszej organizacji?
Niezależnie jak to zabrzmi zawiera się ona w trzech słowach „ Bóg, Honor i Ojczyzna". Znaczenie każdego z tych słów staraliśmy w miarę swoich sił i środków przełożyć na codzienne działanie. Zostało to, gdzieś głęboko w naszej podświadomości i doświadczeniu wyniesionym z okresu komunizmu. Wielu z naszych członków bardzo boleśnie odczuło czasy komunistycznej dyktatury. Utracili najbliższych, a dziś mają niskie emerytury i borykają się ze zdrowiem. Honor w Naszym codziennym życiu to połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne i religijne. Żyliśmy często w świecie własnych wyobrażeń i marzeń, którymi trudno było się publicznie dzielić. Nasza 30 osobowa grupa ma swoją wyobraźnię, swoje myśli, swoją pamięć i tożsamość. Bardzo osobistą. Bez skazy powszechnych a tanich chciejstw. Ta nasza Polska składa się przede wszystkim z pamięci miejsc, uczuć ludzi i zdarzeń, które miały na nas wpływ i ukształtowały naszą wiarę i stosunek do drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

Kilka lata temu niewielka grupa seniorów zebrała się, by działać na rzecz społeczności lokalnej. Dzisiaj działają już jako Stowarzyszenie, wciąż poszerzają swoją działalność o nowe obszary i nawiązują nowe partnerstwa.
Grupa początkowo zawiązała Radę Seniorów, działającą na rzecz mieszkańców dzielnicy - głównie osób starszych i niepełnosprawnych. Rada rozwija swoją działalność i zgodnie z zapowiedziami polityków będą prawne postawy ich funkcjonowania. W 2011 roku powstał jednak pomysł, by założyć stowarzyszenie czyli organizację oficjalną, która będzie mogła współpracować z instytucjami publicznymi i firmami, na zasadach regulowanych przez konkretne przepisy dotyczące trzeciego sektora. Od tej pory już jako Stowarzyszenie "Seniorzy Białołęki" grupa zaczęła działać intensywnie w kilku obszarach.

Czytaj więcej...